LTC3308AEV#TRMPBF
Part Number : LTC3308AEV#TRMPBF
Manufacturer : Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LTC3308AEV#TRMPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Contact Now
LTC3308AEV#TRMPBF Overview\nLTC3308AEV#TRMPBF is a model belonging to the PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regula subcategory under Integrated Circuits (ICs). For specific product performance parameters, please refer to the data sheet, such as PDF files Docx documents, etc. We have LTC3308AEV#TRMPBF high-definition pictures and data sheets for reference. We will continue to produce various video files and 3D models for users to understand our product more intuitively and comprehensively. LTC3308AEV#TRMPBF is widely used in Wireless infrastructure,Portable electronics,Mobile phones. It is manufactured by Linear Technology (Analog Devices, Inc.) and distributed by Fans, Rozee and other distributors. LTC3308AEV#TRMPBF can be purchased in many ways. You can place an order directly on this website, or you can call or email us. At present, We have sufficient supplies. In addition our own stock, we can also adjust the inventory to the peer distributors to meet your needs. If the supply of LTC3308AEV#TRMPBF is insufficient, we also have other models under the Integrated Circuits (ICs) PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regula category to replace it. Fans provides a 1-year warranty to customers who have purchased this part to ensure that our customers have a wonderful purchasing experience and are willing to establish a long-term relationship with Fans. So you can order LTC3308AEV#TRMPBF from Fans with confidence. About delivery, we can deliver goods to our customers through a variety of logistics, such as DHL, FedEx, UPS, TNT and EMS or any other freight forwarder. If you want to know more about the freight, feel free to contact us for more details.\nLTC3308AEV#TRMPBF Other Information\nMo***r Electronics : LTC3308AEV#TRMPBF Analog Devices | Mouser\nAuthorized Analog Devices Distributor with Inventory, Prices, & Datasheets. Huge Selection of Analog Devices Products In Stock with No Minimum Orders & Fast Delivery! Authorized Distributor. ISO 9001:2015. No Minimum Orders. AS6496 Certified. AS9100D Certified.\nDi***ey : LTC3308AEV#TRMPBF Analog Devices Inc. | Integrated Circuits\nOrder Logic Transceivers, Inverters, Multiplexers, PMICs, and More at Digi-Key! 24 Hour Customer Service. Same Day Shipping. Broadest BOM Coverage. ISO 9001:2015 Certified. World\'s Largest Selection. Apple & Google Pay. Rated #1 for Performance.\nDi***ey : LTC3308AEV#TRMPBF Analog Devices Inc.\nOrder today, ships today. LTC3308AEV#TRMPBF – Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.5V 1 Output 4A 12-VFQFN Exposed Pad from Analog Devices Inc.\nDi***ey : LTC3308AEV#TRPBF Analog Devices Inc.\nOrder today, ships today. LTC3308AEV#TRPBF – Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.5V 1 Output 4A 12-VFQFN Exposed Pad from Analog Devices Inc..\nAn***g Devices : LTC3308A\nThe LTC®3308A is a very small, high efficiency, low noise, monolithic synchronous 4A step-down DC/DC converter operating from a 2.25V to 5.5V input supply.\nAn***g Devices : LTC3308A Datasheet and Product Info\nThe LTC3308A is a very small, high efficiency, low noise, monolithic synchronous 4A step-down DC/DC converter operating from a 2.25V to 5.5V input supply.\nMo***r Electronics : LTC3308AEV#TRMPBF Analog Devices\nLTC3308AEV#TRMPBF Analog Devices Switching Voltage Regulators 6A, Low Vltg Synch Step-Down Buck in 2x2 datasheet, inventory, & pricing.\nMo***r Electronics : LTC3308AEV#TRPBF Analog Devices\nLTC3308AEV#TRPBF Analog Devices Switching Voltage Regulators 6A, Low Vltg Synch Step-Down Buck in 2x2 datasheet, inventory, & pricing.\nAr*** Electronics : Analog Devices LTC3308AEV#TRPBF DC to ...\nAnalog Devices LTC3308AEV#TRPBF DC to DC Converter and Switching Regulator Chip. Conv DC-DC 2.25V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.5V to 5.5V 4A ...\nAr*** Electronics : LTC3308AEV#TRMPBF by Analog Devices | DC to DC ...\nAnalog Devices LTC3308AEV#TRMPBF DC to DC Converter and Switching Regulator Chip. Conv DC-DC 2.25V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.5V to 5.5V 4A ...\nNe***k Electronics : DC2991A - Analog Devices - Demonstration Board ...\nThe LTC3308A supports adjustable output voltages from 0.5V to VIN with operating frequencies from 1MHz up to 3MHz. The LTC3308A is a, ultralow emission, ...\nLTC3308AEV#TRMPBF Description\nModel LTC3308AEV#TRMPBF is a synchronous step-down DC/DC converter IC that can deliver up to 4A of output current from a 2.25V to 5.5V input supply . It has a high efficiency of up to 95% and a low noise of 25µVRMS. It can operate at switching frequencies from 1MHz to 3MHz and has a minimum on-time of 22ns. It also has a soft-start feature, a power good indicator, and a thermal shutdown protection. Some of the applications of model LTC3308AEV#TRMPBF are point-of-load regulation, distributed power systems, portable devices, and industrial equipment. Some of the related products of model LTC3308AEV#TRMPBF are other members of the LTC3308A series of synchronous step-down DC/DC converters\nLog in to the manufacturer\'s official website for more\nLTC3308AEV#TRMPBF Overview\nLTC3308AEV#TRMPBF Other Information\nLTC3308AEV#TRMPBF Description\nChoose a document type